You are here:  / Microcement / Ergonomia

Ergonomia

Ergonomia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Każdy człowiek o niej czytał, wielu wie czym jest, ale jak ją używać w praktyce wciąż dla wielu użytkowników stanowi problem i tajemnicę. Ergonomia w biurze jest wyjątkowo ważna i istotna: wpływa na jakość pracy, zdrowie i zmotywowanie pracowników. W Internecie znajduje się wiele przewodników opisujących, co zgodnie z prawem, pracodawca musi, a co może zapewnić swoim pracownikom i jak wiele korzyści odniesie z racji zadbania o ich potrzeby i komfort.

Rzecz dotyczy oświetlenia, ustawienia mebli, bo na nic nam się zda wygodne ułożenie klawiatury i monitora, jeśli nie będziemy wygodnie siedzieć. Jest to jedna z najważniejszych ergonomicznie kwestii, ponieważ, jak dowodzą naukowcy, nasze organizmy nie są w ogóle przystosowane do pozycji siedzącej. Ewolucja w ergonomii nie jest w stanie dogonić technicznego postępu i choć dzikie kraje widujemy już tylko w telewizji, lub będąc na urlopie, nasze ciała nadal najlepiej nadają się do długich pieszych wycieczek, a nie do siedzenia. Osiem godzin dziennie na siedząco, przez kilka lat i choroby kręgosłupa mamy jak w banku.

Ważne też są kwestie związane z natężeniem dźwięku. Polskie prawo nakłada następujące limity hałasu na stanowisku pracy. Górna granica dopuszczalnego natężenia dźwięków wynosi: w przypadku pomieszczeń administracyjnych i biurowych 55 decybeli, w sekretariatach i punktach obsługi klienta 65 decybeli, a w pomieszczeniach ze źródłami dźwięku, czyli takich, w których działają generujące hałas urządzenia (np. punkt xero) 75 decybeli. Bardziej szczegółowo temat poziomu hałasu i ciekawych akustycznych rozwiązań opisaliśmy w tekstach „Hałas w biurze”.

Tagi: usuwanie graffiti toruń, CPE Gliwice, kubota l3200 cena, vetrex okna bielsko biała, lpk110, kostka fakturowana producent, armatura łazienkowa Apavisa, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, standy eliptyczne cena druku, Usuwanie owłosienia żary, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie