You are here:  / Cegły klinkierowe / Przeprowadzki, Transport / Szyna karniszowa / Podłoga żywiczna

Podłoga żywiczna

Podłoga żywiczna
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Rodzaje podłogi z żywicy

Coraz popularniejszym materiałem do wykańczania podłóg w mieszkaniach staje się żywica, a dokładniej: podłoga żywiczna. W zależności od rodzaju montażu, pomieszczenia i eksploatacji, możemy wyróżnić kilka typów takich posadzek.

1. Cienkowarstwowe

Takie podłogi mają około 0,5 mm grubości i można ją wykonać samodzielnie. Są to wylewki betonowe z żywicą gruntująca. Podłogi te są jednak dosyć nietrwałe, więc nie stosuje się ich w pomieszczeniach często użytkowanych.

2. Grubowarstwowe

Grubość takiej podłogi mieści się między 2 a 4 mm, i z powodzeniem mogą być wykorzystywane w mieszkaniach, gdzie będą przypominały szklaną taflę. Niestety główną ich wadą jest podatność na zarysowania i zmatowienia.

3. Grubowarstwowe: kwarcowe

To zdecydowanie najtrwalsze ze wszystkich podłóg żywicznych, a dzieje się to ze względu na ich wypełnienie piaskiem. Pozwalają na tworzenie odważnych kompozycji, w których eksponuje się fakturę użytego materiału. Poliuretanowa wersja tej posadzki charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie.

Tagi: Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, redox extreme efekty, internorm okno kf410, rodogosz ogrody, mezoterapia vivaderm, Vademecum elektryka SEP, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, zeltiq Warszawa, Gniewiński portal, przeszczep łąkotki warszawa